Dział prawny
25.10.2016

Zakładanie nowej firmy krok po kroku


Dziś wydaje się, że założenie nowej firmy jest o wiele mniej skomplikowane, niż kiedyś. Ustawodawca nie ustaje w staraniach, aby uprościć procedury, a także wprowadza rozwiązania elektroniczne, przyspieszające formalności. Niemniej jednak nie każdy wie, jaką formę prawną powinno się wybrać dla swojego nowego biznesu... [więcej]

zakładanie firmy krok po kroku
Category: Ogólne
Posted by: Dzial Prawny

Elektroniczna usługa ZAŁÓŻ FIRMĘ: jak to działa?

Dziś wydaje się, że założenie nowej firmy jest o wiele mniej skomplikowane, niż kiedyś. Ustawodawca nie ustaje w staraniach, aby uprościć procedury, a także wprowadza rozwiązania elektroniczne, przyspieszające formalności. Niemniej jednak nie każdy wie, jaką formę prawną powinno się wybrać dla swojego nowego biznesu, a także sama procedura rejestrowa nie dla każdego jest taka oczywista. Tymczasem wybór właściwej formy prawnej jest kluczowy na początku każdej działalności, a konsekwencje tego wyboru przekładają się na wyniki biznesowe. Z każdym wyborem wiążą się bowiem określone koszty, formy opodatkowania, a także ryzyka majątkowe. Czym różnią się poszczególne formy prawne, jakie są koszty założenia nowej firmy i przede wszystkim, jak dokonać rejestracji – rozwiązanie znajdziesz w intuicyjnej usłudze Działu Prawnego – Załóż Firmę. Usługa dostępna jest w bardzo przystępnej cenie – a opłata jest jednokrotna i uzyskujesz dostęp do elektronicznego narzędzia na cztery miesiące.

 


Prosta ankieta: jak wybrać odpowiednią formę prawną


 

Aby dokonać dobrego wyboru najlepiej byłoby skorzystać z porady prawnika. U nas nie musisz jednak umawiać się na spotkanie i konsultować sprawy osobiście. W tej elektronicznej usłudze to my, zespół radców prawnych, przygotowaliśmy odpowiednią ankietę, która pozwoli dokonać odpowiedniego wyboru. Przejrzyj tylko 10 prostych pytań. Najbardziej popularnymi rozwiązaniami prawnymi dla prowadzenia działalności gospodarczej są dziś: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka jawna, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna i spółka akcyjna. Odpowiedzi na poszczególne pytania spowodują, iż system stworzy dla Ciebie sugerowane rozwiązania prawne. Testując różne odpowiedzi poznasz i zrozumiesz zależności i różnice pomiędzy dostępnymi formami prawnymi. W ten sposób będzie można samodzielnie wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Jak wiadomo najtrudniej jest stworzyć proste rozwiązania. Niemniej jednak my uważamy, że nasza ankieta stanowi narzędzie przystępne i zrozumiałe także dla laików. Intuicyjność narzędzia była naszym podstawowym celem. Sprawdź nas.
A gdy już wiesz w jakiej formie prawnej będziesz prowadzić swój nowy biznes...

 

Chociaż procedury rejestrowe wydają się coraz bardziej uproszczone, to jednak przejście przez te formalności nadal dla wielu przedsiębiorców wydaje się niemożliwe bez prawnika. Jedno okienko? Zakładanie spółki elektronicznie na podstawie wzorca umowy? Te hasła słyszeliśmy wielokrotnie, a jednak nadal już na wstępie pojawia się pytanie od czego zacząć? Poza tym w jaki sposób skonstruować umowę i co powinno być w niej zawarte? Kiedy i gdzie złożyć dokument do sądu? A kiedy zarejestrować się jako podatnik? Skąd wziąć właściwe formularze? Zadbaliśmy o to.

"Oś czasu" poprowadzi Cię krok po kroku przez rejestrację firmy - wszystkie wymagane dokumenty w jednym miejscu


Jeśli już wiesz w jakiej formie będziesz prowadzić swój nowy biznes, to skonstruowana przez nas „oś czasu” w intuicyjny sposób przeprowadzi się poprzez poszczególne czynności rejestrowe. W przejrzystej graficznie formie będziesz w stanie ocenić, jakie czynności są już za Tobą, a co czeka Cię jeszcze w kolejnym kroku. Do usługi logować się możesz nawet przez 6 kolejnych miesięcy, a postępy Twoich prac będą zapisywane. Oczywiście to nie musi tyle trwać. Naszym celem jest, abyś rozpoczął działalność choćby od jutra. W każdym kolejnym etapie znajdziesz odpowiedni wzór umowy, albo formularz wraz z podpowiedziami, w jaki sposób powinno się wypełnić wymagane szablony. Usługę traktować więc możesz jako swoisty przewodnik, zarówno po dostępnych formach prawnych, jak i po czekających Cię formalnościach rejestrowych. Wszystko zgromadzone jest dla Ciebie w jednym miejscu i nie będziesz musieć szukać rozwiązań w urzędach lub innych serwisach w Internecie.

 
załóż firmę oś czasu


Dodatkowe korzyści dla przedsiębiorców

Usługa dostępna jest w bardzo przystępnej cenie i płatna jest jednorazowo. Od razu wiesz ile za naszą poradę zapłacisz. Postępy Twoich prac zapisują się w systemie, a zawartość serwisu jest do Twojej dyspozycji przez aż przez pół roku. Oczywiście obecnie rejestrację firmy na pewno da się przeprowadzić o wiele szybciej. Opis kolejnych, wymaganych prawem czynności przygotowany został przez zespół radców prawnych, lecz szczególny nacisk położony został na przystępność formy i treści. Dodatkowo, gdy już skutecznie założysz swoją nową firmę, oferujemy Ci darmowy dostęp testowy do kolejnego elektronicznego narzędzia: Dział Prawny.pl. Z jego pomocą będzie można skorzystać z najpotrzebniejszych w każdej działalności szablonów dokumentów, umów, formularzy i oświadczeń. Ponadto, przetestujesz możliwość elektronicznej archiwizacji dokumentów w jednym miejscu i elektronicznego obiegu dokumentów, również z wykorzystaniem aplikacji na urządzenia mobilne. W ten sposób zaprowadzisz dokumentowy porządek w swojej firmie już od samego początku.

Zarejestruj się, wykup dostęp i skorzystaj!

Zapraszamy!


Sebastian Grzywacz radca prawny
Sebastian Grzywacz
radca prawny
Dział Prawny.pl

 

 

 

Dział Prawny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Innowacyjna Gospodarka - Narodowa Strategia Spójności

DOTACJE NA INNOWACJE – INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego