Dział prawny
26.11.2015

Radca Prawny, publikacja w czasopiśmie samorządu radcowskiego


Czy mecenas może być innowacyjny? Czy prawnik może korzystać z nowoczesnych rozwiązań?

Radca Prawny Dział Prawny stała pomoc prawna
Category: Ogólne
Posted by: Dzial Prawny

Czy prawnicy są innowacyjni?


Od zawsze
!

 

BRZMI JAK GRA SŁÓW, ALE TAKIE SĄ FAKTY. INNOWACYJNOŚĆ NIGDY NIE BYŁA KONKURENTEM PRAWNIKÓW, A JEST NASZYM ODWIECZNYM SPRZYMIERZEŃCEM. „NOWE”, W SWOIM CZASIE, TECHNOLOGIE ZAWSZE BYŁY I BĘDĄ. TO, CO SIĘ NIE ZMIENIA, TO MISJA ZAWODU PRAWNIKA, JAKĄ JEST SPRAWNE NIESIENIE POMOCY PRAWNEJ.

 

Prawnicy stanowią grupę zawodową, która ma niezwykłą zdolność adaptacji do zachodzących zmian. Co więcej, reagowanie na zmiany stanowi nieodzowny element świadczenia pomocy prawnej. Tego oczekują od prawników klienci. Wykorzystywanie nowoczesnych technologii może w tym tylko pomóc. Zaoszczędzony czas związany z powtarzalnością prostszych czynności, można bowiem wykorzystać na skoncentrowanie się na bardziej złożonych zagadnieniach. Oszczędność czasu pozwala także na umocnienie tego, co powinno być fundamentem współpracy, czyli relacji zawodowych z klientem. Podsumowując: innowacyjność pomaga pielęgnować prawnikom podstawowe wartości zawarte w etyce zawodu prawnika.

 

Innowacyjne narzędzie.

 

Dział Prawny.pl to innowacyjne narzędzie zarówno dla przedsiębiorców niezatrudniających na co dzień prawników, jak i dla prawników firmowych, usprawniające ich pracę dla całej organizacji. To rozwiązanie, które w prosty i intuicyjny sposób pozwala zaoszczędzić czas i środki.

 

Uporządkowanie dokumentów. Elektroniczny ich obieg.

 

Dział Prawny.pl pozwala uporządkować wszystkie dokumenty firmy w jednym, bezpiecznym miejscu. Ponadto, narzędzie w łatwy sposób umożliwia wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów według własnych zasad i potrzeb. Dostępne narzędzia pozwolą odzwierciedlić strukturę organizacyjną firmy, przydzielić stosowne uprawnienia użytkownikom, ustalić zasady akceptacji projektów w szybkiej, elektronicznej formie.

 

Przyjazna baza wiedzy prawnej.

 

Elektroniczny obieg dokumentów został wzbogacony o Bazę Wiedzy, której zasoby będą w sposób automatyczny dopasowywane do potrzeb biznesowych klienta. Udostępnione szablony przybiorą profesjonalną formę poprzez autouzupełnienie o dane rejestrowe użytkownika oraz graficzne logo. Przekazane szablony mogą być modyfikowane i integrowane z rozwiązaniami przyjętymi w firmie, a także udostępniane kontrahentom. Wszystko zależne jest od wewnętrznych decyzji firmy.

 

Minimalizm.

 

W naszych rozwiązaniach bardzo staramy się zachować dobrze rozumiany minimalizm formy, nawiązujący do ruchu społecznego Plain language, obecnego w krajach anglosaskich od kilkunastu lat. Nasz zespół radców prawnych opracował własny zbiór zasad tworzenia krótkich dokumentów w prostym języku prawnym z jednoczesną dbałością o merytoryczność zawartości. Szanując rozwiązania formalno prawne, wypracowane w poszczególnych firmach i odpowiadające danej specyfice biznesowej, udostępniamy narzędzie do tworzenia i implementacji własnych szablonów w serwisie.

 

Bezpieczne archiwum.

 

Dział prawny zapewnia archiwizację wszelkich dokumentów firmy w jednym, bezpiecznym miejscu, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa danych. Transmisja do systemu szyfrowana jest 128-bitowym kluczem SSL, uniemożliwiającym jej podsłuchanie oraz dostęp niepowołanych osób. W archiwum możesz gromadzić wersje elektroniczne dokumentów, skany wersji finalnych, załączniki, a także informacje o pracy zespołowej związanej z projektem. Dokumenty można oznaczać własną sygnaturą. W ten sposób już nigdy nie trzeba będzie szukać ani dokumentu, ani osoby, która go w Twojej firmie przechowuje.

 

Różnicowanie uprawnień. Praca zespołowa.  

 

W Dziale Prawnym.pl sam decydujesz o poziomie uprawnień użytkowników. Możesz określić, które z dokumentów będą używane jako standardowe, a które wymagają akceptacji wskazanych osób decyzyjnych. Narzędzie umożliwia pracę zespołową nad dokumentem, z zachowaniem historii zmian przypisanych do poszczególnych użytkowników.

 

Misja.

 

Oferowane narzędzie wiąże się z dbałością o misję zawodu prawnika. Chcemy, aby pomoc prawna świadczona była w sposób przystępny i przyjazny biznesowi. Niezależnie od wielkości Twojej firmy – znajdziesz tu rozwiązania pozwalające na uproszczenie obiegu dokumentów, ich uporządkowanie, a także możliwość bezpiecznej archiwizacji w jednym miejscu.

 

Zapraszamy!

 

Sebastian Grzywacz, radca prawny

("Radca Prawny", Pismo samorządu radcowskiego, nr 160, 2015)

Dział Prawny stała pomoc prawna

Dział Prawny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Innowacyjna Gospodarka - Narodowa Strategia Spójności

DOTACJE NA INNOWACJE – INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego